İmplant Fiyatları

İMPLANT FİYATLARI PAHALIMIDIR

İmplant fiyatları
İmplant fiyatları

 

İmplant fiyatları, bundan 10 yıl öncesine nazaran daha ucuzladığı ve sorunları aşıldığı için şu anda neredeyse  bütün protetik uygulamaların planlaması safhasında implant içeren tedavi planları da hastaya izah edilir.

İmplant yaptıran kişiler arasında yapılan bir araştırmaya göre, hastalar ödedikleri ücrete kesinlikle değeceği konusunda hemfikirdir. Ancak, bazı kişiler için halen pahalı gelebilecek bir tedavi olan implantlar, hasta memnuniyeti açısından çok faydalıdır.


İmplant diş fiyatları hesaplanırken neler dikkate alınır.

Her vaka kendine özgü şartları içerdiğinden, sizin ağzınıza özel bir planlama ve fiyatlandırma yapılması ve implant muayenesi için diş hekiminizden randevu alarak size özel implant tedavisi için fiyat almanız en doğrusudur. Ön bilgi olarak buradan implant fiyatları nı belirleyen unsurları öğrenebilirsiniz.
İmplantın markası ; Farklı markaların fiyat politikaları da implant fiyatlarını etkilemektedir.
Kaç adet implant uygulanacağı
Kemik grefti koyulup koyulmayacağı ( kemik tozu ) ; yeni kemik oluşumu gerektiği durumlarda greft uygulaması gerekebilir.
Sinüs lifting gerekip gerekmediği ; uzun yıllar dişsiz kalan bölgelerde sinüsler sarkarak implant operasyonuna engel teşkil ediyor ise ayrı bir operasyon ile sinüs tabanı yükseltilir ve yeni kemik oluşumu sağlanır.

HANGİ MARKA İMPLANT TERCİH EDİLMELİ

İmplant diş
İmplant diş

İstanbul merkezli hizmet veren çok sayıda implant markası vardır. Uzun yıllardır diş hekimlerine hizmet veren ve hekimlerin güvenini kazanan, üretim kalitesi yüksek, ürün çeşitliliği fazla ve bunları servis etmekte çok başarılı firmalar mevcuttur. Bunun haricinde bavul ticareti diyebileceğimiz şekilde yurda sokulan ucuz implant markalarıda mevcut, fakat bu implantlardan bazılarında daha sonra firmaya ulaşılamadığı için sıkıntılar yaşanabilmektedir.
Bizim implant markası tercih ederken önceliğimiz ; Ürün çeşitliliği olan ( İmplant boyları, İmplant çapı, Abutment çeşitliliği, yüzey özellikleri ), implant, abutment ve diğer ara parçaların temininde sorun yaşatmayan ve implanta garanti veren firmalardır.

İmplant ücretleri hesaplanırken hangi kriterler göz önünde bulundurulur ?

Kullanılacak olan implant markasına bağlı kriterler : Ar-ge laboratuarları olan, uzun dönem vaka takipleri ve bilimsel çalışmaları yayınlayan firmalar ile uzak doğuda üretilen ve başarılı markaların implantlarını kopyalayan implantlar arasında ciddi fiyat farkları vardır.
Hekimin deneyimi, uygulanacak implant sayısı, uygulanacak cerrahi teknikler, greft uygulaması, vakaların uzun dönemde takibi gibi unsurlarda fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. İmplant ücretleri hesaplanırken diğer bir kriterde implantın üzerine yapılacak protezin tipidir. Sabit yada hareketli protez yapılması, metal destekli yada zirkonyum kaplama tercih edilmeside total ücreti belirler.

Sağlık turizmi

İstanbul da implant fiyatları yurtdışındakine oranla çok daha hesaplıdır. Aynı marka ve kalitedeki bir implantın istanbulda daha ucuza yapılabilmesi sebebi ile çok sayıda hasta ülkemizde tedavilerini yaptırmayı tercih etmektedir. İstanbulda konaklama ve uçak biletide dahil olmak üzere toplam tedavi maliyetinin yinede avrupa ve amerikadan ucuz olması sağlık turizmini doğurmuştur. Tedavi sürecindeki 1-2 haftalık bir istanbul tatili de, yurt dışı hastaları için cazip gelmektedir.
Alintıdır : www.ahmetgulsevin.com
İstanbul da İmplant diş hakkında farklı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki kelimeleri kullanabilirsiniz:diş, doktoru, fiyatıfiyatları İmplant, diş implantı, implant diş kliniği, implant kadıköy, dental implant, implant diş, dental implant İstanbul, istanbul diş implantı, implant ücret ve implant fiyatları, hekim, sağlık, estetik, implant, çene, istanbul, diş, hekim, İmplant ücretleri hangi kriterlere göre hesaplanır? istanbul implant, Diş hekimi, implant fiyatları, fiyatı, dişçiler, kadıköy implant, dişçi,

24 YORUMLAR

  1. […] Şeker hastalığında risk faktörünü ele alan bilimsel kanıtlar fazla değildir ve literatürde yer alan olgular genelde vaka sunumu şeklindedir. Dental İmplantoloji, Dental İmplantlar, Diabet, Diş İmplantları, Dişhekimliği, İmplant, İmplantoloji, İmplantlar şu isimler ile de bilinir : Vidalı diş, vida diş, çivili diş çivi diş, gömme diş, çakma diş, diş vidası Şeker Hastalarında İmplant Tedavisi                      İmplant fiyatları […]

  2. İmplant ücretleri ile ilgili hiç bir yerde fiyat bilgisi bulamadım. Sanıyorum internette ya da basın yoluyla fiyta bilgisi açıklamak yasakmış. Peki bana üst çene 6 tane diş implantı yapılırsa sabit protez yapılır dediler. Üstünede 12w tane porselen diş yapılacak. Bunun için bana toplam fiyatını ve kaç günde biteceğini mail olarak yazabilirmisiniz.

  3. Bir çok yerde farklı implant fiyatları ile karşılaşıyoruz. Acaba ucuz implant fiyatları veren yerlerden birine mi yaptırmalıyım. Yoksa biraz daha fazla para verip daha kaliteli bir implant mı yaptırmalıyım karar veremedim. Birde 2014 senesi implant ücretleri hakkında bir bilgi nerede bulabiliriz.

  4. Eşimin tüm dişleri maalesef diş eti hastalığı sonucu sallandı ve çekilmek zorunda kalındı. Alt ve üst çene için hiç dişi olmayan ağızlarda 6 tane üst çeneye 6 tane de alt çeneye yapılması gerektiği söylendi. İmplant üstüne yapılacak zirkonyum diş ile birlikte yaklaşık olarak ne kadar fiatı hakkında bilgi verebilirmisiniz.

  5. İmplant diş yaptırmayı düşünüyorum üstüne de zirkonyum diş yapılacak. Ama implant fiyatları konusunda bazı çelişkiler var. Farklı kliniklerde farklı fiyat aralıkları var. Muayenehanelerin bulunduğu bölgeye göre bile değişiyormuş meğer. Sitenizde de implant fiyatları hakkında bir bilgi yer almıyor acaba mail yolu ile bilgi verebilirmisiniz.

  6. Annemin ağzında hiç diş olmadığı için tam damak yapıldı. Ama özellikle alt protezi kullanmakta zorlanıyor. Doktorumuz. Alt çenede fazla kemik erimesi olduğu için protezin tutuculuğunun az olduğunu söyledi. Bilhassa alt çene kemiğine 2 tane implant ile çıtçıtlı diş yapılmasını önerdi. Kliğinizdeki implant fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz.

CEVAP VER