Porselen Diş Fiyatı 2013

Porselen diş fiyatı 2013

Zirkonyum diş fiyatları
Porselen diş fiyatı 2013

Porselen diş fiyatı 2013 : 2013 senesi başından itibaren geçerli olacak yeni diş  fiyatları tarifesi türk diş hekimleri birliği  tarafından yayınlanmadı. Bu ücret tarifesi liste olarak yayınlanıyor. Asgari ücret tarifesi yayınlandığında bu sayfada sizlere duyuracağız.  2013 diş fiyatları tarifesi yayınlanana kadar tüm kurumlar ve banka çalışanları için resmi kurumlarda geçerli olan 2012 diş fiyatları için linki takip edebilirsiniz.

Porselen diş fiyatı 2013

Porselen diş fiyatı 2013 yılı için yeniden belirlenirken kullanılan veriler arasında enflasyon oranı ve buna bağlı malzeme ve giderlerdeki fiyat farklılıkları da hesaplanır.

Yazının yayınlandığı 2012 aralık ayına  kadar henüz SSK ve Bağkurlu hastalar yani tüm SGK lı hastalar için,dışardaki özel muayenehanelerden hizmet alımı ile igili bir gelişme yoktur. Ancak hastalar kurumdan sevk almaları durumunda istediği muayenehanede tedavilerini yaptırabiliyorlar. Bunun için belirlenen süre içinde kurum hastaneleri tarafından veya ağız diş sağlığı merkezleri tarafından tedavilerinin yapılamıyor olması gerekiyor.

Porselen Diş 2013 Fiyat Tarifesi

Porselen diş çeştleri için farklı fiyatlar söz konusudur. Örneğin laminate veneer, full porselen jaket kron yan da zirkonyum alt yapıya sahip porselen kaplamalar için değişik ücretler söz konusudur. Çünkü üretim maliyetleri ve laboratuar işçilikleri arasında da çok farklar vardır.

Porselen kaplama tek bir diş için yapılabileceği gibi diş eksiliklerinde porselen köprü yapımı içinde kullanılan bir diş protezidir. Dayanıklılık vermesi için alt yapı malzemesi olarak metal veya zirkonyum kullanılabilir. Ya da metalsiz full porselen jaket kron yapılabilir.

Eğer çürük yada dişin kronundaki aşırı madde kaybı sebebi ile yapılıyorsa, çürük temizlenir kron harabiyeti restore edilir ve ölçü alınır. Buradan sonraki kısım laboratuar çalışmalarını içerir. Porselen köprü yapılırken ise boşluğun önündeki ve arkasındaki dişleri bir miktar küçültülerek ölçü alınır. Diş Laboratıurından gelen porselen köprüler ağızdaki destek dişler üzerine yapıştırılır. Ancak artık sıklıkla diş eksikliklerinde implant tedavisi tercih ediliyor. Diş hekiminizden implant ile ilgili tedavi planlarını ve İmplant fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Porselen diş doğal dişin tüm fonksiyonlarını yerine getirebilir. Fonksiyon yani çiğneme görevi şüphesiz en önemli görevi olmakla birlikte günümüzde estetik beklenti çok yüksek olduğundan bu amaçla değişik teknikler geliştirilmiştir.

Porselen diş çeşitleri

Porselen diş çeşitleri arasında yer alan Laminate veneer, Zirkonyum diş, porselen kaplama gibi farklı porselen diş çeşitleri için farklı fiyatlar söz konusudur.

Estetik yanında anatomik formalarıda doğal dişleri taklit edecek şekilde üretilirler. Fonksiyon fonasyon tümü bir arada bulunduğunda mükemmel bir diş protezinden bahsedilebilir. Bu iş için kullanılan Zirkonyum, Akrilik, kompozit, veya porselen gibi malzemeler arasında en sık tercih edilen zirkonyum ve porselen dir. Porselenin ışık iletme özelliği olduğundan doğal dişleri mükemmel taklit edebilir. Ancak alt yapı olarak metal kullanıldığında ışık iletkenliği çok azaldığı için porselen lamina , zirkonyum kaplama gibi tedaviler estetik amaçla daha çok tercih ediir.

Porselen diş fiyatı 2013 | Diş beyazlatma yöntemleri |  İmplant dişDiş beyazlatıcı

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER