Ankara Zirkonyum Fiyatları 2019

Zirkonyumun tercih edilmesindeki en büyük nedenlerin başında hem estetik olarak, hem de sağlamlık olarak üst düzeyde olması ve bu ikisini bir arada insanlara sunabiliyor olması geliyor.

Ayrıca malzeme ile dişeti uygunu son derece yüksek olması da profesyonel bir hizmet alınmasına zemin oluyor. Metal yerine beyaz bir alaşım olan Zirkonyum gün geçtikçe çok daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. Zirkonyum esaslı porselenler ön dişlerde özellikle son derece estetik ve doğal bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Bu da insanları hem mutlu ediyor hem de dış görünüşü çok da olumlu bir şekilde etkiliyor. Zirkonyum destekli metal kaplamalarda hastaların ağzında doğal ve estetik bir görünüm oluşur ve insanların yaşam kalitesi artar.

Bu yazımızda Ankara’da Zirkonyum tedavisini kimler yapar ve Ankara’da Zirkonyum tedavisi ücretleri ne kadar öğrenebilirsiniz. Zirkonyum eski kaplamalara oranla çok daha kaliteli bir ürün olarak sunulmaktadır. En önemli özelliklerinin başında Işık geçirmesi gelir. Bu sayede doğal dişlerdeki gibi ışık geçirme özelliği taklit edilir ve doğala en yakın bir şekilde dişleriniz oluşturulmuş olur.

Hem sağlamlığı hem de gerçek diş fonksiyonlu ile birlikte insanlara rahat bir kullanım sunmaktadır. Sadece bu açıdan bile bakacak olunursa estetik açısından Diş Hekimliği nasıl bir seviye atlattığını görebilirsiniz.

Ankara’da Zirkonyum Ücretleri Ne Kadar?

Zirkonyum ücretleri insanların daha fazla tercih etmesiyle birlikte artış gösteriyor. Ankara Zirkonyum fiyatlarında da son dönemde ciddi bir artış söz konusu oldu.

2019 yılı verilerine göre Zirkonyum fiyatları tek bir diş için 500 TL ve 1000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Yeni açılan ya da uzun süredir bu alanda hizmet veren sağlık kuruluşlarının fiyatlarında değişiklikler olduğunu da söylemekte yarar var. Ancak taban fiyatın 500 TL olduğunu söyleyelim.

Zirkonyum Kaplama Ağrılı Bir İşlem Mi?

Diş doktoruna gitmek istemeyen birçok insanı ana nedenleri arasında canının yanması ve ağrılı İşlemlerin yapılması gelmektedir. İlk defa Zirkonyum tedavisi yaptıracak olan ya da yaptırmak isteyen kişilerde genellikle bu tedavinin ağrılı olduğunu düşünüyor.

Ancak bilinenin tam aksine Zirkonyum kaplama işlemlerinde herhangi bir ağrı söz konusu değildir. Hatta öncesinde herhangi bir anestezi de yapılmaz hastalar herhangi bir şekilde ağrı ve sızı hissetmeden bu işlemleri yaptırabilirler.

Zirkonyum tedavisinden sonra ufak da olsa bir miktar ağrı olabilir. Bu da son derece doğal bir durumdur ancak ağrınız sürekliliği yoktur. Geçici yapılan kaplamalar sayesinde sızı olmasının da önüne geçilmektedir.

  • Yorum Yapın