İstanbul Zirkonyum Fiyatları 2019

Zirkonyum fiyatları her şehre oranla değişiklik göstermektedir. Zirkonyum kaplamalar son derece dayanıklıdır. Kimyasal ve son derece güçlü bir malzemeden üretilmiştir. Hem ısıya hem de dışarıdan gelen darbelere karşı oldukça dayanıklı bir maddedir.

Zirkonyum fiyatlarının her şehre göre farklılık gösterdiğini söylemiştik. Zirkonyum fiyatları İstanbul’da diğer şehirlere oranla biraz daha yüksektir. Yazımızın ilerleyen paragraflarında İstanbul Zirkonyum fiyatları hakkında çok daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Zirkonyum Diş Estetiği

Zirkonyum kaplamaların ağız ve diş sağlığı açısından önemi son derece büyüktür. Estetik açıdan ön dişlerde çok hoş duran bir malzemedir. Eskiden bu alan İçin metal destekli metaller kullanılıyorken şu anda Zirkonyum kullanılmaktadır.

Metal destekli porselenler ışık geçirgenliği olmadığı için estetik bir görünüş sağlanamıyordu. Tüm bunlardan dolayı günümüzde yeni malzemelerin arayışına girildi. Zirkonyum burada devreye girerek hem estetik açıdan harika hem de dayanıklılık açısından sağlam olması nedeniyle günümüzde kullanımı çok sık kullanılmaya başlandı. Eskiden kullanılan malzemeler metal olduğu için alerjik sorunlara neden oluyordu. Bunun yanında diş etlerine zarar verdiği ve diş etlerinin rahatsızlanması için birtakım mikropları ürettiği bile söylenmişti.

Kullanılan Zirkonyum hem estetik duruyor hem çok sağlam hem de diş estetiği konusunda şu anda dünyada kullanılan en kaliteli ürün olarak dikkat çekiyor. Zirkonyum ön dişler de kullanıldığı gibi istenildiği takdirde arka dişlerde de kullanılabiliyor. En büyük avantajları da her alanda kullanılabiliyor olmasıdır.

İstanbul’da Zirkonyum Fiyatları Nasıl?

Zirkonyum ülkemizde üretilmeyen ve yurtdışından ithal olarak alınan bir malzeme olduğu için ülkemizde biraz pahalıdır. İstanbul’da Zirkonyum diş estetiği yaptırmak isteyenler tek bir diş için ortalama olarak 1000 TL civarında bir ücreti gözden çıkarmalılar.

Ayrıca zirkonyum tedavisinin yapılacağı alanda fiyatı ile orantılı olacaktır. Birçok Özel Sağlık Merkezi Zirkonyum hizmeti verdiği için bu alanda da rekabet olduğunu söylemekte yarar var. Ancak taban fiyatı 1000 TL olduğunu 3000 TL’ye kadar çıktığını söyleyelim. Bu tarz işlemler yapan Sağlık Merkezlerinin ne derece popüler olduğu ve işlem yapan hekimlerin uzmanlık alanları gibi etkenler zirkonyum tedavisinin ücretini belirlemektedir.

Zirkonyum için fiyat ve yer araştırması yaparken kesinlikle bu işlemi yaptıracağınız Sağlık Merkezi’nin ne kadar süredir bu tarz işler yaptığını ve bu işlemi uygulayacak olan hekimin ne kadar profesyonel olduğunu öğrenmeye çalışın. Sırf uygun fiyatlı diye ya da birisinden referans olarak aldığınız sağlık merkezini kullanmak yerine kendiniz araştırarak ve yüz yüze görüşerek zirkonyum diş estetiği yaptırmaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Bursa Zirkonyum Fiyatları 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  1. Mahmut Kasım 21, 2019
  2. Adem Gündoğdu Kasım 22, 2019
  3. Anıl Kasım 30, 2019
  4. Direnc Kuzgun Aralık 4, 2019
  5. Emre KESİM Aralık 4, 2019
  6. Hilal Aralık 5, 2019
  7. Pınar Aralık 8, 2019

  Yorum Yapın