İzmir Zirkonyum Fiyatları 2019

Zirkonyum kaplama diş fiyatları diğer kaplamalara oranla çok daha yüksek ücretlerle yapılmaktadır. Zirkonyum; Avusturya, Rusya, Yeni Zelanda ve Brezilya gibi  ülkelerden çıkarılan bir mineral türü olduğu için ülkemizde ithal olarak satışa sunulmaktadır.

Diğer ülkelere oranla çok daha yüksek bir fiyatla yapılmaktadır. Zirkonyum diş üretimi esnasında üç boyutlu yazıcılar ve teknolojik olarak pahalı cihazlar kullanılır. Hammadde ve teknolojinin yanı sıra Zirkonyum dişlerin yüksek ücretli olmasını bir diğer önemli sebeplerin başında da teknisyen ve teknik yapan kişilerin sanatçı kimliği taşınmasıdır. Zirkonyum süreci son derece hassas ve zorlu bir süreçtir. Diğer dental tedavi ücretleri ne göre zirkonyum kaplama çok daha farklı bir fiyatla yapılmaktadır.

İzmir Zirkonyum Kaplama Diş Fiyatları

İzmir’de tek diş Zirkonyum kaplama fiyatları 2019 yılı içerisinde 500 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Zirkonyum kaplama fiyatları kaplama yapılacak diş ölçüleri ve kliniğin bulunduğu bölgedeki ortalama piyasaya göre değişiklik gösterir.

Ayrıca kullanılan zirkonyumun sınıfı ve kalite durumu da yine fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli noktadır. Zirkonyum yapılırken birden fazla teknik kullanılabilir. Bunların arasında tabakalama zirkon – şeffaf zirkonyum teknikleri yer alabilir yine uygulanan tekniğe göre fiyatlarda değişiklik söz konusu olabilir.

Ayrıca Zirkonyum üreten teknik ekibin başarısı ve ustalık gibi nedenler fiyatları esnetebilir.  Hekimin popülerlik durumu da Zirkonyum fiyatlarında etkili olmaktadır. Ayrıca uygulayan hekim tekniği tecrübesi gibi çok farklı etkenler ve fiyatların oynamasında önemli rol oynar.

Zirkonyum Fiyatları Neden Esnek?

Zirkonyum yaptırmak isteyenler kesinlikle bu alanda kendisini kanıtlamış ve başarılı bir hekim ile bunu gerçekleştirmelidir. Zirkonyum diş uygulaması her ne kadar kolay bir işlem olsa da genel olarak çoğu zaman estetik amaçlı kullanılmaktadır.

Dişlerinizin sizin mutlu etmediği anlarda Zirkonyum tedavisi ile kesinlikle çok daha hoş bir görüntüye kavuşabilirsiniz. İzmir Zirkonyum diş fiyatlarında farkları belirleyen etkenlerin başında zirkonyumun türü gelir. Zirkonyum oldukça sert ve esnemez bir maddedir esneme yapmadığı için kırılma ihtimali de yoktur. Kaliteli bir zirkonyum kullanılırsa kesinlikle dişleriniz çok daha güzel görünecektir. Ancak kötü bir Zirkonyum maddesi kullanıldığı zamanda dişleriniz kolaylıkla kırılabilir. Alman ürünü olan Zirkonyum tabletler bu alanda lider durumdadır ve kesinlikle esnemez kırılmaz.

Zirkonyum tamamen teknolojik olarak üretilen bir maddedir. Önce sanal ortama aktarılır ve üç boyutlu yazıcılarla birlikte kazılması üretilir. Daha sonrasında ise zirkonyum ve diş arasındaki uyum hesaplanır eğer Zirkonyum kaliteli bir şekilde yapılmaz ve taraması düzgün gerçekleşmezse sızıntılara ve çürümelerine neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Zirkonyum Fiyatları 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

    1. emre Kasım 23, 2019

    Yorum Yapın