Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2019

Zirkonyum kaplama sistemi olarak bilinen yöntem, estetik amaçlı kullanım sağlanabilen kaplama yöntemlerindendir. Bu kaplama işlemini düşünen kişiler çoğu zaman kaplama fiyatlarını sormaktadırlar. Zirkonyum diş kaplama olarak fiyat aralıklarını etkileyen birçok durum bulunmaktadır. öncelikle her sene fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları olarak, 2019 yılı itibariyle, veneer kron yöntem olan zirkonyum kaplama yöntemi, kıymetli metal ücretleri hariç olarak 525 TL olarak güncellenmiştir. Bunun yanı sıra veneer kron, porselen kıymetli metal ücreti hariç olarak yine 525 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Birçok yöntemle uygulanabilen zirkonyum kaplama yönteminde, limanite veneer seramik yöntemi ise, 1155 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Kuron sökümü, 100 TL, geçici kuron tek diş, 130 TL, tam seramik kron, metal desteksiz porselen, 1105 TL iken diş çekim işlemi 145 TL olarak belirlenmiştir.

Zirkonyum Diş Özellikleri

 

Son yıllarda diş hekimlerinin sık bir şekilde uygulamış oldukları zirkonyum kaplama yöntemi, estetik anlamda çok fazla başvurulan bir yöntemdir.  Estetik anlamda dişin restore edilmesi olarak ifade edilebilir. Zirkonyum diş kaplama işlemi, metal alt yapılı olarak protez olan dişlerde ışığı geçirerek ve estetik anlamda kullanım sağlanmaktadır.

Özellikle ise yeme içme basınçlarında düşük olarak ön dişlerin zirkonyum olarak kaplama işlemi yapılmaktadır. Doku uyumlu olarak da zaman içinde renk değişimlerinin olması durumunda kullanım sağlanan bir yöntemdir. Bu yöntem doku uyumlu olarak yapılan bir yöntemdir. Zamanla koyu renkli olarak ağız içinde hoş olmayan bir görüntü oluşturmayan metaller olan zirkonyum kaplamaya bırakılmıştır. Ağız içinde diş bakımı olarak titiz bir şekilde uzun vadeli olarak özelliğe sahiptir.

Zirkonyum Diş Yaşam Kalitesine Etkisi

 

Ağız ve yüz güzelliği olarak dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. uzun süreli olarak kullanım sağlanmak istenen görsel anlamda kişilerin ya da çevrenin rahatsız olmaması için tedavi yöntemleri oldukça çoktur. Özellikle estetik anlamda zirkonyum diş kaplama sisteminin diş yaşam kalitesine etkisi büyüktür. Modern anlamda tıpın gelişim ile birlikte diş tedavilerinin hastalara sağlam ve estetik imkan ile yapılan bir yöntemdir.

Diş eksikliklerini gidermek ve bazı kaygıları geride bırakmaya yardımcı olur. Hastanın yaşam kalitesini artıran bir yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Görsellik olarak da kaliteli olan zirkonyum diş kaplama hizmetleri fiyat olarak uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Zirkonyum Ömrü Ne Kadar?

 

Diş etlerinin uyum içinde olduğu bir yöntem olan zirkonyum yöntemi, her yöntem gibi ömrü olan bir işlemdir. Zirkonyum diş kaplama işlemi, diş tedavilerinin sık bir şekilde kullanımı sağlanan bir yöntemdir.

Deforme olmuş olan ya da farklı nedenlerden dolayı madde kayıplarında yapılan bir yöntemdir. Zirkonyum diş kaplama, estetik anlamda hem uzun süre kullanılır hem de hastalar tarafından çok fazla tercih edilir. şunu da belirtmek gerekir ki bu yöntem oldukça sağlıklı olan bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan İzmir Zirkonyum Fiyatları 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

    1. Fahrettin Kasım 21, 2019
    2. mehmet enes Kasım 25, 2019

    Yorum Yapın