Zirkonyum Diş Kaplama İyileşme Süresi

Zirkonyum kaplama yöntemini uygulamayı düşünen kişilerin sık sormuş olduğu sorulardan bir tanesi de iyileşme ve tedavi sürecinin nasıl olduğudur. Zirkonyum diş kaplama işlemlerinin tedaviden sonra, özellikle ön dişlerin uygulamasında geçici kaplama yapılmaktadır. İyileşme süresi çok kısadır. Hasta herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

Zirkonyum diş kaplama işleminde aynı zamanda geçici olarak yapılmış olan akrilik malzemelerden kuvvete karşı dayanıksızdır. Bu nedenle bir şeyler çiğnerken dikkatli olunması gerekmektedir. Yapılan muayenelerden sonra ise diş etlerinde problem olmayan hastalar ise yaklaşık sürede 1 haftada tedavi süresi tamamlanmaktadır. Tedavi olarak yapılan ve diş sayısının durumuna göre değişkenlik gösteren tedavi süresi vardır. Dişlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için bu yöntemde çabuk iyileşme gösterebilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Sağlıklı mı?

 

Diş kaplama yöntemlerinden olan zirkonyum diş kaplama olarak bilinen yöntemin sağlık durumu oldukça sorgulanmaktadır. Zirkonyum kaplama, doğal olarak diğer kaplamalardan en büyük problemin diş eti hastalıklarının gelişme durumu ve büyük ölçüde bu oranın bu yöntem sayesinde düşmesidir. Metal destekler ile yapılmayan ve ihtiyaç duyulmadan yapılan bir yöntemdir.

Bu gibi ekstra yöntemleri ortadan kaldıran bir yöntemdir. Zirkonyum diş kaplama, oksitlenme gibi problemlerin oluşmasını da önler. Yemek artıklarının zirkonyum kaplama ile tutunması mümkündür. Bakterilere karşı da ağzınızı koruyan bir yöntemdir.  Yalnızca dişlerin değil, çoğu bölgenin sağlıklı olarak yarı metal olarak kullanımı sağlanır. Yani zirkonyum diş kaplama olarak sağlıklı bir yöntem diyebiliriz.

Zirkonyum İle Kaplanan Dişler Beyazlatılabilir mi?

 

Zirkonyum dişler olarak yapılan yöntemlerde, ışığı geçiren bir yapıda yöntem sağlanmaktadır. Uygulama yapılmadan önce dişlerin doğal rengine en yakın tonlar seçilmektedir. Dayanıklı olan ve malzemelerin de dayanıklı olarak kullanıldığı zirkonyum diş kaplama, tutunmaların zor olmasından kaynaklı olarak doğal dişler ve hızlı sararmalar oluşturmayan bir yöntemdir.

Sararma olsa bile diş fırçası ile kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Bu yöntem, beyazlatılması gerekmeyen bir yöntemdir. Beyazlatma amacı olan kişiler ise kimyasallar ve zirkonyumun ömründen yiyebilmektedir. Diş hekimlerinin de çok daha faydalı olarak danışılarak yöntemin uygulanması sizler için uygun olacaktır.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Hakkında

 

Tedavi ve kaplama yöntemlerinden olan zirkonyum kaplama işlemleri, yüz ve ağız güzelliği olarak kullanılan yöntemlerdendir. Zirkonyum diş kaplama, tedavi süreci olarak kullanılan ve görsel anlamda kişilerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Hastaların aynı zamanda yaşam kalitesini artırdığını da belirtebiliriz.

Zirkonyum diş kaplama, farklı niteliklerde estetik dişler ve diş eksikliklerinde kullanılan bir tedavidir. Bu işlemin yapıldığı kişiler, özellikleri kullanım sağlanan kişilerin daha rahat anlaşıldığı görülmektedir. Rahatlığının yanı sıra estetik duruş nedeniyle birçok hastanın ve hekimin tercih ettiği yöntemler arasında yerini alır. Bu tedavi türüne birçok açıdan hastalar uygundur.  Bu nedenle hemen hemen herkese uygundur.

Bir önceki yazımız olan Zirkonyum Diş Kaplamanın Klasik Kaplamalardan Farkı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yorum Yapın