Zirkonyum Kaplama Bakımları

Zirkonyum, tek diş kaplama açısından kullanılan en önemli diş kaplama protez ürünlerinden birisi olarak kabul edilir. Her ne kadar metallere oranla çok daha zayıf oldukları öne sürülse de, daha kalıcı ve çok daha önemli bir estetik görünüme sahip olmaktadır. Dayanıklılık konusunda üst seviyelerde yer edinen zirkonyum kaplamanın bakımını düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde kaliteli bir diş kaplama deneyimine erişme olasılığınız da artış gösterebilir.

Özellikle de son dönemlerde diş kaplamaları konusunda pek çok farklı seçenek kendisini göstermektedir. Ancak bu seçenekler içerisinde zirkonyumun içerisinde bulundurmuş olduğu titanyum sayesinde diş dokusunun derinine nüfus ederek sağlık açısından verimli etkileşimlere ulaşma şansınız artış göstermiş olacaktır.

Zirkonyum Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Açıkçası zirkonyum kaplamalarında özel bir bakım ihtiyacı kesinlikle yoktur. Bu kapsamda sizlerin ağız hijyen kurallarına uyum göstermeniz bakım konusunda destekçiniz olacaktır zaten. Öyle ki sabah ve akşam dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız bu kaplama türünün sağlıklı kalmasını destekleyici önemli unsurlardan birisi olacaktır. Bununla birlikte zirkonyum protezlerinin her birisine aynı ölçüde önem göstermeniz de sizlerin çok daha sağlıklı bir bakım düzenine erişmenizi desteklemiş olacaktır. Zirkonyum kaplamanın bakımı normal dişlerde olduğu gibi diş fırçası ve diş macunuyla gerçekleştirilmekle birlikte, istediğiniz takdirde diş ipi kullanarak da bakım desteği takviyesinde bulunma olasılığınız olabilir.

Tüm bu hususlar ile birlikte diş bakımının sadece zirkonyum kaplama ile değil genel olarak çok büyük önemlere sahip olduğunu da bilmenizi isteriz. Bu da her daim günlük rutin diş fırçalamaları ile birlikte belli başlı dönemlerde dişlerinizi hekiminize kontrol ettirmenizi gerekli kılmaktadır. Zirkonyum, metallere oranla çok daha kalıcı ve sağlıklı bir kaplama türü olarak bilinir.  Bu sebepten dolayı da pek çok diş hekimi dişlerin sağlıklı, uzun ömürlü ve en önemlisi de harika bir estetik görünüme sahip olabilmesi açısından zirkonyum kaplamayı önerir ve kullanmayı tercih eder.

Bu gibi bir diş kaplaması kalıcılığına erişim için muhakkak ki zirkonyum kaplama türünü denemenizi öneririz. Bu sayede harika dişlere yeniden erişim sağlamış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Zirkonyum Diş Kaplaması Hakkında Detaylı Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yorum Yapın