Zirkonyum Kaplama ve Faydaları

Diş protez işlemleri gerçekten de çok önemli ödemeler ile gerçekleşmektedir. Ancak bu noktada cebinizdeki paranın boşa gitmesini engellemek ve sağlıksal açıdan daha kalıcı bir kaplama tedavisinden yararlanmak adına zirkonyum kaplama tercihinde bulunmanız her daim sizler açısından önemli bir sağlık hamlesi oluşturabilir.

Zirkonyum kaplamaları diğer protezlere oranla çok daha kalıcı ve çok daha estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Ki, zaten bu diş protezini kullanmaya başladığınız an düzenli olarak dişlerinizi fırçalar ve bakım açısından daha verimli bir yapıya erişim sağlarsanız da dişinizin ve diş etlerinizin sağlığını çok daha önemli bir konumda tutmayı da başarmış olursunuz.

Bu kapsamda da sizler için zirkonyum kaplamanın avantajlı yanlarından bahsederek ilerlemek isteriz.

Zirkonyum diş kaplamasının doğru bir tedavi ile gerçekleştirilmesi halinde 15 ile 20 yıl süreli ömürlere sahip olduğunu söylemek doğru olabilir. Ayrıca zirkonyum kaplamasının tedavisi tamamlandıktan sonra uzun süreli ağrılar, rahatsızlık hissi gibi problemlere neredeyse hiç denk gelinmez. Çiğneme esnasında da kişi diş minesinde ve çenesinde herhangi bir ağırlık hissi kesinlikle hissetmez. Bunun aksine sanki dişinize iç bir zirkonyum kaplaması yapılmamış gibi hissetme olanağı sunulacağı yeni kaplamanızı gönül rahatlığıyla kullanma imkanı yakalarsınız. Bunun yanı sıra bu kaplamalar ile eş zamanlı olarak zirkonyumda diş çürümesi, periodontoz gibi çeşitli hastalıklara yakalanma riski de en aza indirilmiş olacaktır.

Tüm bunlarla birlikte zirkonyum kaplama tasarımları her insanın diş ve çene yapısına göre şekil aldığı için yemek yeme esnasında herhangi bir rahatsızlık hissiyle karşılaşmamış olacaksınız. Gayet rahat ve uzun ömürlü bir diş kaplama kullanımını gerçekleştirmeniz ile birlikte, dişlerinizi diğer protezlerin sunduğu özelliklere oranla çok daha şık ve estetik açıdan başarılı bir yapıya da kavuşturmuş olacaksınız. Çünkü zirkonyum dişlere mat bir görünüm sergilemekte, renklenmesinin de önüne geçmektedir.

Bu tip özelliklere sahip olduğu için de diş etleri kanaması, çürümeler ve çeşitli görünüm bozukluklarına da kesinlikle denk gelinmemektedir. Bunun aksine Zirkonyum gibi kaliteli ve uzun soluklu bir diş kaplaması sayesinde sağlık dolu gülüşlere kavuşmuş olacaksınız.